Kultuurifestival SÄRIN toimub aastal 2022 9. ja 10. septembril Raplas Kultuuriklubis BAAS. Festival toob kokku filmi, muusika, teatri, kunsti ning kirjanduse loojad ja kultuurisõbrad nii Raplamaalt kui ka mujalt Eestist. SÄRINA eesmärgiks on pakkuda elamusi erinevas vanuses inimestele ja tuua väikesesse linna särisevat elurõõmu.

Muusika

Genka & DEW8
Ultima Thule
Elephants from Neptune
Velikije Luki
Estrada Orchestra
Robirohi
Minimal Wind
Jaan Pehk
Maili Metssalu
Rubundi
Aigar Vals
DJ Tõnu Kõrvits

Kirjandus

LAURI RÄPP JA ANNE-MAI TEVAHI "LUULEST LUGUDENI"
"Luulest lugudeni" on vestlusõhtu, kuhu on pikitud katkeid külaliste luulest ja loomingust. Räägitakse käänulisest ja kummalisest teekonnast, mis on viinud kirjutamiseni ja näitlemiseni. Eluraskusest ja rõõmudest ning kõigest sellest, mis inspireerib. Anne-Mai ja Lauri rändavad koos kuulajatega läbi oma loomingu ajas tagasi ja meenutavad erilisi hetki. 

KAIRI LOOK
Lastehommikule tuleb külla tunnustatud noorsookirjanik Kairi Look koos Piia Prääniku ja sõpradega raamatulehtede seiklusradadelt.

WIMBERG
Wimberg on kirjanik ja luuletaja, kes astub Särina hoovilaval üles power-poeesia hoogsa ja sundimatu kavaga. Ühiskonnakriitiline ja humoorikas luule ei jäta külmaks ühtegi õhtuse vööndi külastajat.

MARI TAMMAR
Oma uut raamatut “Õnn kuulub kõigile” esitleb avara südamega maailmauurija Mari Tammar. Kuidas õnnelikkust enda jaoks lahti mõtestada, õnnehetki märkama hakata ning millised on õnneliku elu teeviidad - kõike seda saab kuulda otse autorilt endalt.

Kunst

RUUMILINE LOODUSFOTONÄITUS LOODUS/RUUM
Läbi fotosilma kinnipüütud loodus on küll kaunis, kuid kaotab palju enda ruumilisusest. Temas puuduvad helid, lõhnad, valgused ja temperatuurid. Loodusfotonäitus LOODUS/RUUM on mänglev uurimusprojekt, mis asetab vaataja tagasi fotode jäädvustamise hetke läbi ruumilise mitmedimensioonilise kogemuse.
Looduspiltide autorid, nii nagu ka nende püütud hetked, on Raplamaalt.
Fotograafid: Lennart Lennuk, Herkko Labi, Ants Tammik, Madis Reimund, Mick Pedaja, Romet Vaino, Tõnis Tuuga.
Helikujundus: Ekke Västrik

KAROLIINA KREINTAAL FOTONÄITUS
Fotograaf Karoliina Kreintaali näitus "Maailmaparandajad” juhib tähelepanu asjade väärtustamisele ja lõpuni kasutamisele ning ärgitab vanu asju alles hoidma ja parandama.

MERIKE TAMM MAALINÄITUS
Merike Tamme õlimaalide näitus "Seeni ja sillerdusi" uurib looduses olevaid toredaid ja kükitavaid jooni ning pakub värvilisi ja graafilisi mõtisklusi Rapla-, Kõrve- ning Lahemaa ainetel. Toast õue ja väljast sisse. Ja tagasi muljete pealt.

Teater

KAKS GARAAŽI
Muhenaljakas lugu meestest ja meheks olemisest.  Läbi huumoriprisma jõuavad garaažist vaatajateni nelja mehe eneseotsingud, filosoofilised mõtted, siirad küsimused ning soov olla armastatud ja meeldida teistele. Lavastus loob üsna reaalse ettekujutluse postsovetlikust garaažikultuurist ja annab muuhulgas elulised vastused paljudele olulistele küsimustele.

TÕNIS NIINEMETS
Näitleja Tõnis Niinemets, kes huumorisõprade ja ka vaimust vaeste seas tutvustust ei vaja, teeb Särina publikule uut ja vana. Auhindadega pärjatud meelelahutaja esituses saab kuulda verivärskeid lugusid ja ka aegumatuid isiklikke tähelepanekuid Tõnise elust ja inimestest, kes tema ümber tähelepanu väärivad.

RÄNDTEATRI VABA VANKER LASTELAVASTUS “SUVESÕBER” ESIETENDUS
Tule kaasa Karolin Kõrre ja Ragne Veensaluga muusikat ja kohtumisi täis rännakule läbi aastaaegade, et taasleida möödunud suvesse maha jäänud sõber.

MONOETENDUS “LOREIDA JA MEHED”
Mutistand-up! Eha Kaljusaare kehastuses liugleb meie ette tõeline daam Loreida, kes ei jäta kedagi külmaks. Kogenud proua jagab näpunäiteid eluks ja pajatab juhtumitest kodus ja kaugemal.

Film

“KALEV” x PRIIT VÕIGEMAST & OTT KARTAU
Kuidas treenitakse näitlejaid ekraanil usutavateks korvpalluriteks ja kuidas luua rolli päriselu tegelasele? Kalevi korvpallimeeskonna filmi tegemisest räägivad Ott Kartau ja Priit Võigemast.

LOODUSFILM x REMO SAVISAAR
Richard Sidey film "In the Theatre of Gogs" ja vestlusring hinnatud Eesti loodusfotograafi Remo Savisaarega. Film viib vaataja mõtterännakule kunstist ja seiklusest. Uus-Meremaa metsikus looduses kohtuvad maastikufotograafi ja rännumehest filmitegija nägemused ning moodustavad midagi ootamatut ja unikaalset.

ARHITEKTUURIFILMIDE KASSETT x DORIS TÄÄKER
Paremik eesti arhitektuurifilme - ainulaadne formaat, kus peategelasteks eesti arhitektuuripärlid. Sissejuhatuse teeb režissöör Doris Tääker.

LOODUSFILM x LENNART LENNUK
Rita Takácsi film "Millest puud sosistavad" ja vestlusring Eesti Loodusmuuseumi zooloogi Lennart Lennukiga. Kaamera ühendab meid metsainternetti, viib seeneniidistike radadele ja leiab kännu seest ja lombist üles elu alustalad. Mikrofon häälestab meie kõrvad metsa sosinate lainele.
Vaata treilerit ->

FILM „PÄTT VÕI PÜHAK” x MATTIAS VEERMETS
Raul Vaiksoo on üks eesti silmapaistvamaid arhitekte kui ka väga värvikas inimene. Film “Pätt või pühak” on režissöör-operaator Mattias Veermetsa pilguheit Rauli iga päeva ellu ja töösse. Filmi järel vestlusring autoriga.

Festival jätab endale õiguse teha vajadusel ajakavas muudatusi!

TULE AITA FESTIVALI SÜNDIMISELE KAASA!

Kui soovid kaasa lüüa järgmise Kultuurifestival Särina sündimise juures, siis võta meiega julgelt ühendust. Oodatud on nii ägedad ideed kui ka tahe füüsiliselt midagi ehitada, koristada, ära teha.

Mõnus meeleolu ja unustamatu festivalielamus garanteeritud!