VUNKZ (ehk The Vunkz ehk Vunkbänd)

Ansambel The Vunkz tegutses aastatel 1999-2003 Raplas ja oli oma algusperioodil ainuke kooliõpilastest koosnev Rapla ansambel, kes andis avalikke kontserte. Kuna Raplas puudusid antud ajahetkel võimalused proovi tegemiseks, siis tehti proove hoopis Kohilas Tohisoo mõisas olevas prooviruumis. The Vunkz viljeles peamiselt rock ja punk-rock muusikat ning enamiku repertuaarist moodustasid omaloomingulised laulud. Ansambel oli eelkõige Rapla ansambel ja oli peamiselt tuntud just Raplas ja Raplamaal, kuigi kontserte sattus olema ka teistes paikades üle Eesti. 

Bändil valmis kokku kaks ametlikku singelplaati "Näen Sind Unes" 2001 (sisaldas laule: "Näen Sind Unes", "Ranna" ja "Liiper") ning "Sõdurite Kojuhüüd" 2003 (sisaldas laule: "Sõdurite Kojuhüüd" ja "Kuidas Mu Sõber Jalgrattaga Sõitma Õppis"). Singelplaat "Sõdurite Kojuhüüd" jõudis küll trükikotta aga erimeelsuste tõttu mänedžeriga, ühtegi plaati füüsilisel kujul ansambli liikemeteni ei jõudnud ning selle üllitise edasine saatus on siiani teadmata, kuna ansambel lõpetas tegevuse 2003 aasta lõpus. 

The Vunkz jõudis vähesel määral ka raadioeetrisse, osales telesaates 7 Vaprat ja mitmetel noortebändide konkursidel k.a. üleestiline Noortebänd. Ansambli alustamise idee pärines kitarrist Taavi Langilt. Algkoosseisu kuulusid: Taavi Langi - soolokitarr, taustavokaal, Andrus Rospu - trummid, Keit Purga - basskitarr, taustavokaal, Raigo Saariste  - laul, kitarr. Veidi hiljem liitus ansambliga pooleks aastaks ka Maarius Urvet rütmikitarril. Hiljem vahetus ansambli koosseis mitmel korral. Keit Purga asemel astus basskitarri taha Lennart Lennuk ja kitarristi Taavi Langi asemele tuli Siim Rospu.

Ansambel The Vunkz andis oma eelneva viimase ametliku kontserti aastal 2005 Rapla Linnapea Rockil koosseisus: Raigo Saariste, Andrus Rospu, Lennart Lennuk ja Taavi Langi.

Särinal astus ülesse järgmine koosseis:

Raigo Saariste  - laul, kitarr
Andrus Rospu - trummid
Taavi Langi - soolokitarr, taustavokaal
Lennart Lennuk - basskitarr, taustavokaal
Keit Purga - basskitarr, taustavokaal