Luuleklassika kuulamisruum “Aeg Vaikuseks”

Audiokava “Aeg vaikuseks” koondab endasse kakskümmend teksti Eesti luuleklassikast, mis rõhutavad meile vajadust kuulata ja kuulatada. Tekstivalik Lydia Koidulast ja Juhan Liivist Debora Vaarandi ja Juhan Viidinguni tuletab meile samas meelde, millise tähelepanu ja eluvaate oleme me oma varasemate põlvede loojatelt pärinud. Ning küsib, kas ja mida on neil meile tänasel päeval öelda. Kava “Aeg vaikuseks” valikusse kuulub nii tuntumaid kui tundmatumaid palu, mis peaksid pakkuma kuulajale korraga nii äratundmist kui ka äraarvamist ja üllatusi – iga tekst kõneleb siin iseenda eest, nende autorsus selgub alles lõpus. Tekste esitavad näitleja Nero Urke ning kirjanik Mathura.

Rõhutamaks kuulamise vajadust, on lava sel üritusel tühi ning kõlab vaid tekst. Nii vabaneb kuulaja muudest välistest impulssidest ning saab lasta vaid häälel ja sõnal end puudutada. Samas võib säärast lahendust võtta ka arvamusavaldusena ühiskonda juurduva segregatsiooni suhtes, mis lööb kõige valusamalt küllap just kultuuri ja selle tegijaid.

TULE AITA FESTIVALI SÜNDIMISELE KAASA!

Kui soovid kaasa lüüa järgmise Kultuurifestival Särina sündimise juures, siis võta meiega julgelt ühendust. Oodatud on nii ägedad ideed kui ka tahe füüsiliselt midagi ehitada, koristada, ära teha.

Mõnus meeleolu ja unustamatu festivalielamus garanteeritud!